Z miłości do Indii

Z miłości do Indii

323
0
PODZIEL SIĘ

Studia indologiczne, podróże do Indii, pasja do carrom – indyjskiego bilardu, miłość do tańca to wszystko przyczyniło się do stworzenia Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu.

Wspólna inicjatywa osób zakochanych w różnych, indyjskich pasjach przerodziła się w stworzenie zupełnie wyjątkowego miejsca. W całości poświęcone kulturze indyjskiej oraz sportom z tego rejonu pozwala wszystkim który się pasjonują i nie tylko wyjątkowo spędzić czas. Szeroki wachlarz regularnych zajęć, warsztatów i spotkań.

Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu to jedyne miejsce w Warszawie w którym znajduje się pierwszy w Polsce klub carom – indyjskiego bilarda prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie Carrom. Każdy zainteresowany poznaniem tej gry dostanie profesjonalny instruktaż a osoby pasjonujące się mają gdzie regularnie trenować.

Zajęcia z tańca indyjskiego prowadzi Teatr Tańca Nataraja. Każdy może wziąć udział w różnych zajęciach. Począwszy od nauki klasycznego tańca indyjskiego, pochądzącego ze stanu Tamilnadu –  Bharatanatyam,  po  Bollywood – taniec z filmów bollywoodzkich,  Chhau oraz Kathak. Taniec indyjski to nie tylko trening i nauka techniki. Każdy ma możliwość zdobycia niezbędnej wiedzy dotyczącej historii tańca, mitologii indyjskiej i tradycji wykonawczej.

Nie może zabraknąć zajęć z jogi gdyż  jest to sięgająca prawie 5 tys. lat filozofia Indii – zespół praktyk, wierzeń i zasad, które mają na celu udoskonalenie życia ludzkiego na podłożu fizycznym, mentalnym oraz duchowym. Pozwala osiągnąć koncentrację i spokój umysłu. Pomaga w kontroli i zarządzaniu własnymi emocjami.

Studio Henny Indyjskiej znajdujące się w Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu ofertuje malowanie ciała naturalną indyjską henną. Każdy kto ma ochotę zrelaksować się, spędzić czas w przyjemnym miejscu i zafundować sobie przepiękny hennowy tymczasowy tatuaż, wyjdzie z pewnością zadowolony.

Młodsi miłośnicy Indii mogą uczęszczać na kalari – indyjską sztukę walki.

W Centrum Kultury można uczyć się także języków indyjskich tj. hindi, bengalski, urdu, sanskryt. Kursy prowadzone są przez doświadczonych lektorów i odbywają się w bardzo kameralnych grupach.

Dobrochna W

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ