Ruszyła rekrutacja do Międzynarodowego Programu Praktyk ABB

Ruszyła rekrutacja do Międzynarodowego Programu Praktyk ABB

349
0
PODZIEL SIĘ

Trwa rekrutacja do czwartej edycji Global Trainee Program for Information Systems – Międzynarodowego Programu Praktyk firmy ABB. To szansa dla absolwentów kierunków informatycznych na odbycie dwuletniego płatnego stażu w międzynarodowych strukturach firmy.

Global Trainee Program for Information Systems to wieloetapowy staż, umożliwiający zdobycie doświadczenia w międzynarodowym środowisku ABB. To kombinacja formalnej nauki w miejscu pracy, realizacji konkretnych zadań oraz wsparcia mentora.
Od samego początku uczestnicy programu traktowani są jak członkowie zespołu i angażowani do konkretnych projektów realizowanych przez firmę. Zakres obowiązków jest bardzo szeroki od usług z obszaru IT, poprzez zarządzanie projektami do bezpośredniej współpracy z kontrahentami i klientami.
Uczestnik Międzynarodowego Programu Praktyk będzie wdrożony i włączony w realizację projektów, często wymagających i stanowiących duże wyzwanie – mówi Agnieszka Michalska, specjalista ds. personalnych w ABB, koordynująca rekrutację do bieżącej edycji programu. Będzie pracował z ekspertami przy projektach o zasięgu globalnym. To doskonała droga do zdobycia doświadczenia zawodowego.

Jakie są etapy programu?
Pierwsze sześć miesięcy stażu to czas na poznanie specyfiki firmy. Ten okres wybrany uczestnik spędzi w krakowskim Centrum Systemów Informatycznych ABB, gdzie prowadzone są jedne z najbardziej innowacyjnych projektów informatycznych realizowanych w kraju i za granicą. Kolejne pół roku to zdobywanie doświadczenia i wiedzy strategicznej w siedzibie głównej ABB w Zurychu. A następne sześć do dwunastu miesięcy – praca operacyjna w jednym z oddziałów firmy na świecie. Po ukończeniu programu uczestnik otrzyma propozycję stałej współpracy w strukturach ABB.
Udział w Global Trainee Program okazał się dla mnie niesamowitą przygodą i świetną decyzją zawodową – mówi Karol Głogowiecki, jeden z uczestników programu. Przez pierwsze pół roku pracowałem w Krakowie, gdzie zdobywałem doświadczenie w zarządzaniu projektami i wiedzę na temat firmy. Następnie w Szwajcarii, przy jednym z największych globalnych projektów, gdzie mogłem zobaczyć, jak firma funkcjonuje na szczeblu centralnym i poznać 19 pozostałych uczestników programu z całego świata. Obecnie, w ramach trzeciego etapu, jestem kierownikiem projektu w Atlancie, w jednostce zajmującej się rozwijaniem oprogramowania przemysłowego – opowiada Karol. Ten program to idealna propozycja dla osób, które interesują się nowoczesnymi technologiami, nie boją się wyzwań i chcą dynamicznie się rozwijać. Pozwala na zdobycie międzynarodowego doświadczenia, a także poznanie innych kultur i ciekawych ludzi – podsumowuje Karol Głogowiecki.

Kto może wziąć udział w programie?
ABB zaprasza do udziału w programie absolwentów kierunków informatycznych, którzy mogą pochwalić się dobrymi wynikami w nauce. Płynnie posługują się językiem angielskim i są nastawieni na pracę i rozwój w międzynarodowym środowisku. Warunkiem przystąpienia do programu jest także nie dłuższe niż 1,5 roczne doświadczenie zawodowe.
W ramach programu, wybrana zostanie jedna osoba, która weźmie udział w międzynarodowym stażu – mówi Agnieszka Michalska. Poszukujemy osoby, która ma zacięcie do bycia liderem, bardzo dobre umiejętności komunikacyjne i potrafi zarządzać projektami. A także, co równie istotne, jest elastyczna i otwarta na wyzwania, nowe idee i zmiany.

Jak aplikować?
Każdy, kto chciałby wziąć udział w Global Trainee Program for Information Systems proszony jest o przesłanie zgłoszenia za pośrednictwem strony internetowej http://bit.ly/ABB_GTP

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ