Mosty Ekonomiczne 2016

Mosty Ekonomiczne 2016

330
0
PODZIEL SIĘ

Mosty Ekonomiczne to projekt, który już po raz dwunasty realizowany jest przez Samorząd Studentów Szkoły Głównej Handlowej we współpracy ze studentami siedmiu najlepszych uczelni ekonomicznych w kraju.

Ideą przedsięwzięcia jest czterodniowa wymiana studentów ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Szczecińskiego i Uniwersytetu Gdańskiego. Jest to okazja do wzięcia udziału w inspirujących wykładach i warsztatach organizowanych przez uczelnię goszczącą, ale także do poznania klimatu życia studenckiego w innym mieście.

Pierwszym miastem, które przyjmie uczestników z innych uczelni jest Warszawa. Z tej okazji organizatorzy przygotowali cykl warsztatów i wykładów, które poprowadzą przedstawiciele firm, będących liderami swoich branż i jednocześnie Partnerami projektu.

W trakcie poprzednich edycji swoją obecnością oraz poparciem dla projektu zaszczycili SGH między innymi: Leszek Balcerowicz, Ryszard Petru, Leszek Czarnecki, Hanna Gronkiewicz-Waltz czy też Jerzy Hausner, co pozwoliło na wypracowanie marki oraz podniesienie prestiżu Mostów.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia jest panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję do wymiany poglądów na temat wizji Polski w 2030 roku. Opiekunowie studentów zadbają także o integrację oraz atrakcje, które przybliża ich ze specyfiką studiowania w Warszawie.

Projekt ten na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń studenckich i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Mosty Ekonomiczne to jednak nie tylko okazja do zdobycia wiedzy i doświadczenia, ale także (i być może przede wszystkim) integracja ze studentami z innych miast, zacieśnianie więzi, łamanie stereotypów i likwidowanie uprzedzeń. Przedsięwzięcie ma na celu uświadomienie młodym ludziom, że to właśnie współpraca, połączona z gruntownym przygotowaniem merytorycznym, może być kluczem do sukcesu.

obrazek 1

Po więcej informacji zapraszamy na: www.facebook.com/mostywarszawa/?fref=ts

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ