W otoczeniu ładnych rzeczy

W otoczeniu ładnych rzeczy

577
0
PODZIEL SIĘ

Jak modnie urządzić własny kąt, z dala od monotonności, zwyczajności i powtarzalności? Są na to sposoby.

Posiadanie ładnych rzeczy i otaczanie się nimi staje się coraz bardziej pożądane. Sam design to filozofia życia, sposób wyrażania i kreowania siebie poprzez otoczenie bądź też dostosowywania rzeczy do własnego charakteru i tryby życia.

Czas indywidualistów
Życie w stylu savoir-vivre polega na tym, by doceniając jakość, kunszt i wysoki poziom rzeczy, które nas otaczają, zachować jednocześnie umiar. Gromadzimy przedmioty i lubimy się nimi otaczać. W czasach konsumpcyjnego nadmiaru trudno tego uniknąć. Otaczające nas przedmioty mogą sygnalizować naszą pozycje społeczną i tworzyć aurę prestiżu. Jednak warto żyć zgodnie ze sobą. Nie chodzi o to, by mieć coś po to, by wyrażać swoją wyższość wobec innych. To prowadzi do snobizmu. Nie jest też ważne, że coś jest modne, potrzebne, prestiżowe – istotny jest nasz osobisty stosunek do tego. Chodzi, o posiadanie rzeczy dla własnej przyjemności estetycznej. To przenosi życie na wyższy poziom i umieszcza nas w elitarnej niszy. Bezrefleksyjna gonitwa za nowościami do niczego nie prowadzi. Człowiek savoir – vivre kupuje rzeczy rozważnie – ma świadomość ich wartości i tego, że powinny mu długo służyć. Lubi rzeczy z duszą, na których widać oznaki czasu, potrafi docenić to, co ma. Rzeczy dobrej jakości starzeją się ładniej. Kwestia stylu w tym kontekście zależy od osobowości. Sporo osób za najlepsze uważa przedmioty nowoczesne. Czasy, gdy dążyliśmy do powielania zdecydowanie przeminęły. Teraz jeśli coś kupujemy, zwracamy uwagę na to, aby być oryginalnym, mieć coś innego, pięknego, swojego. Dotyczy to każdej dziedziny. Zachwycaj się każdą rzeczą, doceń jej piękno – przeszycia, kolor nici, podszewkę i maleńką zawieszkę lub jej brak. Małe rzeczy mają wpływ na nasze życie. Najważniejszy jest stosunek i ta wartość dodana, która może się znacznie różnić lub istnieć tylko w naszym mniemaniu.

Estetyczna wizja
Nie jest trudno kupić piękny fotel. Jednak każdy posiada inną wrażliwość estetyczną. Warto zwrócić uwagę na to co kupujemy, przed samym zakupem. Aby ten fotel nie był tylko fotelem, aby pasował do naszego wnętrza – które jest jakieś. Żyjemy w czasach zwyczajności, kupujemy rzeczy, które z pozoru są nam potrzebne. Skończmy z przeciętnością. Kupujemy produkty, dzięki którym zwyczajne czynności nabierają większego znaczenia i sprawiają radość. Trudno nie zgodzić się z tym, że w otoczeniu ładnych przedmiotów, zbieżnych z naszym poczuciem smaku czujemy się zwyczajnie lepiej.

Aleksandra Wirosławska

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułParaliż na starcie
Następny artykułMiłość w akademiku

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ